جواهرات در مصر

جواهرات در مصر %%page%% %%sep%% جواهری زرین 09151003755 جواهر نگین اتمی جواهرات گردنبند دستبند

در این مقاله به جواهرات در مصر در دوران روی کار آمدن سلسله بیست و ششم می پردازیم. پس از به پایان رسیدن امپراتوری مصر این کشور دچار مشکلاتی شد که اغلب از آن به عنوان سومین دوره میانی از زمان مرگ فرعون رامسس یازدهم در سال 1070 قبل از میلاد مسیح تا سال ۶۶۴ بعد از میلاد مسیح یاد می شود.
پس از آن حبشیان ساکن در مصر حکومت را به دست گرفتند و سلسله بیست و پنجم (656-747 بعد از میلاد مسیح) را بنیان نهادند.
صرف نظر از دستبند، طوق و انگشتر های موجود در قبور سلطنتی تانیس، که به لحاظ شکل ظاهری در دوران امپراتوری مصر الهام گرفته‌اند، هیچ یکاز جواهرات به غیر از آنهایی که متعلق به فقیر ترین گورستان های محلی هستند در حال حاضر موجود نمی باشد.
اطلاعات مربوط به این دوران را تا حدودی می توان از مجسمه ها در دوران معاصر، نقوش برجسته و نقاشی های به دست آورد که این جواهرات را نشان می دهند.
بر اساس شواهد مصور پس از روی کار آمدن بیست و ششمین سلسله، با بازگشت به سبک و سلیقه دوران قدیم مواجه هستیم؛ متاسفانه جواهرات معدودی از این دوره در دسترس است.
تنها می‌توان انگشترهای خاتم اشاره کرد اسامی شخصیتهای معروف و روی آنها حکاکی شده است.و اطمینان داشت که به طور مسلم به بیست و ششمین سلسله تعلق دارند.
با این حال گل سینه های به شکل شاهین (پرنده شکاری) که به‌طور استادانه مرصع کاری شده است به طور احتمالی به این دوره تعلق دارد.
صنعت کاربرد شیشه در دوران بطلیموسیان احیا و زمینه ساخت برای مهره های رنگارنگ، تعاویذ و النگو های شد که مصریان از آنها تا دوران رومیان گراکو استفاده کردند. پس از خاتمه بیست و پنجمین سلسله کاربرد گوشواره نیز منسوخ شد اما طی دوران بطلمیوسیان استفاده از گوشواره هایی با طرح های هلنیسم معمول شد.
کاربرد آویز هایی به شکل هرم نظیر طرح گوشواره های دوران هلنیسم در مناطق شرقی در دریای مدیترانه با قسمت انتهایی به شکل سر حیوانات طی قرون ۱ تا ۴ قبل از میلاد مسیح در سراسر مناطق حاشیه شرقی دریای مدیترانه رواج داشت.
نمونه هایی با سر بزکوهی یا غزال با وجود اینکه جزء جواهرات مصری به حساب می آمدند در اصل مصری نبودند و به قرن ۴ و اوایل قرن ۳ تعلق داشتند. اگرچه کاربرد جواهرات ساخته شده به سبک مشبک یا کلویسون در این دوران با قوت خود پا بر جا بود اما زیورآلات طلا فاقد مرصع کاری، دستبند و النگو های مزین به مفتول های باریک به هم تابیده شده و نیم تاج های طلا به سبک یونانی اغلب از قطعات ساخته شده به سبک های هلنیسم یا رومی غیر قابل تشخیص هستند.

جواهری زرین با بیش از ۴۰ سال سابقه درخشان در طراحی و تولید طلاو جواهرات در خدمت شما عزیزان می باشد. ارائه دهنده انواع مدال، دستبند، انگشتر، ست و نیم ست، گوشواره جهت راهنمایی بیشتر به شماره تلفن 09151003755 تماس حاصل فرمایید. همچنین از شما دعویت می شود از پیج ما در اینستاگرام دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید محصول

با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. ما سعی می کنیم در روزهای کاری ظرف 24 ساعت به تمام سوالات پاسخ دهیم.
    × درخواست جواهرات سفارشی؟ با ما در ارتباط باشید