جواهرات در شبه قاره هند

جواهرات در شبه قاره هند %%page%% %%sep%% جواهری زرین ۰۹۱۵۱۰۰۳۷۵۵ جواهر سنگ گرانبها نگین

جواهرات در شبه قاره هند از گذشته های دور نقش مهمی ایفا کرده اند. سفالینه های «الهه مادر» در پاکستان متعلق به هزاره چهارم قبل از میلاد مسیح حاکی از گرایش دیرینه به استفاده از زیورآلات است.
جواهرات به جا مانده از تمدن هارپا ساکن در دره سند (1700 – 2300 قبل از میلاد مسیح) شامل مهره های از جنس فلزات گرانبها، سرامیک و سنگ های نیمه گرانبها می شوند که تا حدودی جواهرات در شبه قاره هند را تشکیل می دهند.
همچنین در هند جنوبی جواهرات منحصر به فردی در قبور متعلق به هزاره اول قبل از میلاد مسیح کشف شده اند.
یافته های موجود در قبور “نیل گری هیلز” در جنوب میسور به همین دوران یا اندکی پس از آن تعلق دارند.
شهر پر رونق تاکسیلا به دلیل تجارت و نفوذ فرهنگ خارجیان در اوایل عصر مسیحیت رونق فراوان داشت.
این شهر در ابتدا بزرگترین شهر گنداره یا گندهارا به شمار می‌آمد اما در قرن هفتم به تدریج اهمیت خود را از دست داد.
از این مکان طلاجات، به خصوص گردنبند و گوشواره و انگشتر های به جا مانده که از کیفیت بالایی برخوردارند و ویژگی اصلی آنها کاربرد روشهای گوارسه و مرصع کاری است. سنگ های مورد استفاده در این جواهرات تراش های متنوعی داشتند و به شکل مهره هایی دارای حکاکی و میناکاری سیاه بودند که به وفور در این منطقه و دیگر نواحی یافت شده اند.
برخی از آثار مکشوب در تاکسیلا شباهت‌های فراوانی به فرهنگ ایرانیان و در نتیجه فرهنگ استپ های آسیا دارند. با تغییر سنت تشییع جنازه در هند به مرده سوزانی جواهرات موجود در مقبره های بودایی در قرن در قرون اولیه عصر مسیحیت تبدیل به منابع مهم اطلاعاتی شدند.
جعبه های طلسم هشت ضلعی که داخل استوپا قرار داشتند از جمله طرح های موجود در مجسمه های بودایی به شمار می آمدند.
استوپا ها با ساختاری گنبدی اغلب دارای محفظه ای برای نگهداری اشیا شخصی و جواهرات بودند که نشانگر هنر جواهرسازان می باشد.
روشن است که جواهرات گرانبهای چندانی از این دوران باقی نمانده است اما مجسمه های خدایان که به گونه ای شاهانه تزئین شده‌اند حقایق فراوانی را در خصوص کاربرد جواهرات در شبه قاره هند آشکار می کنند. جواهرات موجود در مجسمه های هندی و بودایی، متنوع و بسیار زیاد هستند در حقیقت برخی اوقات جواهرات حتی از پوشش مجسمه نیز بیشتر می باشد.

جواهری زرین با بیش از 40 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید طلاو جواهرات در خدمت شما عزیزان می باشد. ارائه دهنده انواع مدال، دستبند، انگشتر، ست و نیم ست، گوشواره جهت راهنمایی بیشتر به شماره تلفن ۰۹۱۵۱۰۰۳۷۵۵ تماس حاصل فرمایید. همچنین از شما دعویت می شود از پیج ما در اینستاگرام دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید محصول

با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. ما سعی می کنیم در روزهای کاری ظرف 24 ساعت به تمام سوالات پاسخ دهیم.
    × درخواست جواهرات سفارشی؟ با ما در ارتباط باشید