جواهرات در بریتانیای روم

جواهرات در بریتانیای روم

در این مقاله به قدمت جواهرات در بریتانیای روم می پردازیم.استاندارد های هنری و فنی هنرمندان در زمینه طلا و دیگر فلزات در دوران سلت ها در سطح بالایی قرار داشتند و جواهرات رومی بریتانیایی منتقل شدند. ساکنان بریتانیا در عصر آهن حتی مدتها پیش از حمله رومیان در سال ۴۳ بعد از میلاد مسیح به شدت تحت تاثیر فرهنگ رومیان قرار داشتند و پس از پیروزی نورمن انگلیس موج عظیمی از اقلام ساخته شده به سبک رومی وارد این سرزمین شد.
انگشتر، گردنبند و گوشواره به ندرت قبل از سلطه رومی ها مشاهده می شود و هنگامی که استفاده از آنها رایج شد کاربرد طرح های کلاسیک به طور تقریبی در تمام استان‌های روم رونق یافت.
استفاده از فیبولا (گل سینه ای به شکل سنجاق قفلی) قرن ها در بریتانیا رواج داشت. با وجود آنکه برخی از انواع نمونه ها رومی هستند، بقیه آنها جزو ابداعات بریتانیا به شمار می آیند .ترکیب پیچیده ی سبک‌های کلاسیک و سلتی از ویژگیهای کل فرهنگ بریتانیای روم است و جواهرات نیز از آن مستثنی نمی باشد.
از جمله موارد مورد از جمله مواد مورد استفاده در ساخت جواهرات می توان به فلزات گرانبها، فلزات پایه (آلیاژهای مس و آهن) ، استخوان کهربای سیاه، شیشه و سنگ های گرانبها اشاره کرد.
استفاده از نقره که به ندرت در عصر آهن معمول بود بعدها رونق بیشتری یافت.
اگرچه بسیاری از اقلام نقره و طلا از دیگر سرزمین ها به بریتانیا ایران آورده شده بودند اما این دو فلز در این کشور استخراج می شدند و تا اندکی پس از پیروزی نورمن ، رومیان از آن بهره برداری می کردند.
این اطمینان وجود دارد که برخی از انواع جواهرات تولیدات داخلی هستند.
کاربرد سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی که از سنت‌های قدیمی رومیان گراکو محسوب می‌شد برای مردمان بریتانیا تازگی داشت، اما میناکاری بر روی برنز تخصص و مهارتی بود که به سلت ها از آن بهره کافی داشتند و بیشتر نشانگر سبک سلتی بود تا ویژگی طرح های رومی (گل سینه به شکل اژدها).
تعداد زیادی از گل سینه های برنزی حلقه های آهنی و برنزی و جواهرات غیرفلزی در بریتانیا ساخته شده بودند.
زیورآلاتی که از جنس کهربای سیاه یا استخوان هستند با چنان مهارت و ظرافتی ساخته شده اند که می توان آنها را در زمره مجسمه سازی مینیاتوری طبقه بندی کرد.
در آخرین مرحله از تخصص و مهارت یعنی اواخر قرن چهارم شاهد افزایش گرایش از سبک باستانی (آنتیک) به سوی ساخت زیورآلاتی با پیچیدگی بیشتر و رنگ‌های درخشان هستیم اما وجود برخی جزئیات مربوط به سبک در هیچ یک از نقاط دیگر یافت نمی‌شد حاکی از وجود سنت های خاص بریتانیایی روم است.
با وجود آن که تعیین محل دقیق ساخت گنجینه ثت فورد غیرممکن می باشد اما انگشتر های باشکوه موجود در این گنجینه، نمونه وارد سبک بریتانیایی این زیورآلات است.

جواهری زرین با بیش از ۴۰ سال سابقه درخشان در طراحی و تولید طلاو جواهرات در خدمت شما عزیزان می باشد. ارائه دهنده انواع مدال، دستبند، انگشتر، ست و نیم ست، گوشواره جهت راهنمایی بیشتر به شماره تلفن ۰۹۱۵۱۰۰۳۷۵۵ تماس حاصل فرمایید. همچنین از شما دعویت می شود از پیج ما در اینستاگرام دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید محصول

با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. ما سعی می کنیم در روزهای کاری ظرف 24 ساعت به تمام سوالات پاسخ دهیم.
    × درخواست جواهرات سفارشی؟ با ما در ارتباط باشید