تاریخچه استخوان

تاریخچه استخوان

در این مقاله به تاریخچه استخوان می پردازیم . از آنجایی که استخوان محصول فرعی و طبیعی شکار بود، از زمان‌های بسیار دور مورد استفاده بشر قرار می‌گرفت.
به علاوه، کار کردن بر روی آن آسان و بسیار با دوام است.
در آغاز با بررسی تاریخچه استخوان و کاربرد آن در جواهرسازی متوجه می شویم ابزارهایی نظیر سوزن، سرنیزه، قلاب ماهیگیری، دکمه و شانه از استخوان ساخته می‌شدند که در مقایسه با انواع چوبی، ساختار ظریف تر و کاربردی آسان تر داشت.
در تمدن های اولیه از استخوان های بزرگ نظیر دنده ی وال ها برای ساخت خیمه‌های پناهگاه استفاده می‌شد.
به مرور زمان، این ابزارها بیشتر شکل هنری و مصنوع به خود می‌گرفتند. حکاکی های روی استخوان ظریف تر شدند. در فرهنگ های شرقی طلسم ها و تصاویر بر روی استخوان ها حکاکی می شدند که اغلب نشانگر آیین “شمن باوری یا شمنیسم” بودند.
حکاکی بر روی استخوان در نیوزلند و “ماوریس” به یک هنر تبدیل شد.
بومیان این منطقه بر این باور بودند که هر یک از زیورآلات استخوانی دارای سطح بالای انرژی معنوی هستند.
این قبیل زیورآلات به عنوان ابزاری به منظور برقراری پیوند میان انرژی جانور و روح شخص استفاده کننده در نظر گرفته می‌شدند.
امروز طراحان جواهر مواد گران بها نظیر طلا نقره و سنگ های قیمتی که تجلی گر سبک کلاسیک هستند را با استخوان، نماد از سبک های ماقبل تاریخی در هم می‌آمیزند. این امر پلی رابین جواهرات ماقبل تاریخ با تمامی افسانه‌ها ، آیین ها و تشریفات مذهبی مربوط به آن و دوران پیشرفته و مدرن پدید می آورد.

جواهری زرین با بیش از ۴۰ سال سابقه درخشان در طراحی و تولید طلاو جواهرات در خدمت شما عزیزان می باشد. ارائه دهنده انواع مدال، دستبند، انگشتر، ست و نیم ست، گوشواره جهت راهنمایی بیشتر به شماره تلفن ۰۹۱۵۱۰۰۳۷۵۵ تماس حاصل فرمایید. همچنین از شما دعویت می شود از پیج ما در اینستاگرام دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید محصول

با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. ما سعی می کنیم در روزهای کاری ظرف 24 ساعت به تمام سوالات پاسخ دهیم.
    × درخواست جواهرات سفارشی؟ با ما در ارتباط باشید